Naujienų
prenumerata
Naujienų ir nuolaidų prenumerata!
Susisiekite

Lankytinos Turkijos vietos

  • Aspendoso teatras - šis įspūdingas statinys yra vienas iš geriausiai išlikusių senovės Romos teatrų Turkijoje. Nors teatras statytas II a., jo scenos akustika ir šiandien žavisi čia koncertuojantys pasaulinio garso dainininkai. Šiame teatre telpa 15 000 žiūrovų, jame yra 39 eilės, kurių kiekvienos ilgis siekia 96 m. Nors teatras buvo daugelį kartų restauruojamas, savo „prigimtinį“ grožį išlaikė iki šių dienų.
  • Pamukalė - išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Medvilninė pilis". Tai unikali vietovė Turkijoje, kuri dar kartais yra vadinama aštuntuoju gamtos pasaulio stebuklu. Privažiavus prie miestelio, iškyla daugiau kaip 100 m aukščio spindinčio baltumo kalvos, o iš arčiau šis gamtos kūrinys primena užšalusį krioklį su daugybe terasų ir kaskadų. Tokio nuostabaus peizažo jūs nepamatysite niekur kitur pasaulyje. Čia mineralinių druskų prisotinti vandenys, krisdami nuo uolų, sukūrė suakmenėjusias, akinančio baltumo kaskadas.
  • Ölüdeniz -  yra nedidelė gyvenvietė, esanti pietvakarių pakrantėje prie Egėjo jūros. Ji turi atskirtą smėlėtą įlanką, pavadinimu Ölüdeniz. Šis paplūdimys garsėja savo žalsvai melsvais jūros atspalviais ir yra vienas iš labiausiai fotografuojamų paplūdimių Viduržemio jūroje. Ölüdeniz taip pat yra įvertintas kaip viena iš geriausių vietų pasaulyje dėl savo unikalių panoraminių vaizdų.
  • Celsijaus biblioteka -  pastatyta IIa. pradžioje romėnų senatoriaus Tiberijaus įsakymu. Buvo tikėta, kad pastato požemiuose yra įrengta slaptavietė, kurioje vykdavo susirinkimai, kuriuose įtakingiausi regiono valdovai spręsdavo kaip valdyti visą Aziją. Celsijaus bibliotekos architektūra yra vertinama kaip vienas reikšmingiausių senovės žmonijos šedevrų. Pastato priekyje stūkso keturios skulptūros simbolizuojančios keturias žmonijos vertybes: išmintį, inteligencija, drąsą ir žinias.
  • Efesas - vienas gražiausių ir geriausiai išlikusių senovės miestų, pastatytas deivės Artemidės garbei. Efese antikos pasaulis atsiveria miesto gatvėse, aikštėse, šventyklose, pirtyse, turtingų miestelėnų namuose, fontanuose, amfiteatruose. 
 
Turite klausimų?
Užpildykite užklausos anketą.

Orai šalyje ar regione

orų prognozė 3 dienoms
šiandien 33 °C
ryt 34 °C
poryt 34 °C
Booking.com