Naujienų
prenumerata
Naujienų ir nuolaidų prenumerata!
Susisiekite

Venecija - magija alsuojantis miestas ant vandens

Pranešimo data: 2018-04-04 17:01


Labai raginu keliauti į Veneciją! Magiškas miestas, kurio Šv. Morkaus aikštės didybė atima žadą; gondolos, tilteliai ir gražiais vyriškais balsais bosuojantys gondolininkai sukuria idilę, kurioje norisi paskęsti. Ir kad ir kaip nemėgčiau masiškai turistų lankomų miestų ir vietų - lenkiu galvą prieš šį miestą ir jo gebėjimą užburti taip, kad tūkstančiai žmonių tavęs neerzina. 
Venecija nėra tik brangi. Čia galima gerti kavą už 14eur Morkaus aikštėje ar už 7eur su vaizdu į gondolų kupiną kanalą, galima prisėsti judrioje kavinukėje ir mėgautis ja už 4eur. Pasiekus neturistinę Venecijos dalį galima rasti ir pigiau. Tad jei ir buvo kilusi mintis, kad Venecija ne Tavo kišenei - raginu krautis kuprinę!


Ką aplankyti Venecijoje?

Šv. Morkaus bazilika (Šv. Morkaus aikštėje) - įėjimas nemokamas, tik pasiruoškite 15-20minučių prastovėti eilėje (mūsų kelionės metu kovo mėnesio pabaigoje užtrukome tiek). Beje, negalima eiti su didelėmis kuprinėmis - jas turite palikti saugykloje šalia. Antrą kartą eilėje stovėti nereikia - su saugyklos talonėliu būsite įleisti iškart.

Kampanilė - bokštas Šv.Morkaus aikštėje (apie 99m aukščio). Iš čia atsiveria kerintis vaizdas į meistą - į bokšto viršų pasikelsite tik liftu už 8eur mokestį. Eilėje pavasario metu prastovėjome apie 15-20minučių. Vaizdai tikrai verti kiekvieno išleisto pinigo.

Pasiplaukiojimas gondola - 80eur dienos metu, 100eur vakaro metu. Apie 25minutės. Gondoloje telpa daugiausiai 6asmenys - jei plauksite šešiese, dviese sėdėsite labai patogiai, dviese iš šonų ant mažučių suoliukų, vienas ant taburetės ar kėdės,ir vienas laivagalyje:) Įsimylėjėliai plaukia prabangiai po du - kaina nepriklauso nuo žmonių skaičiaus. Gondolos plaukia iš skirtingų vietų, skirtingais maršrutais.

Didysis kanalas - nepraleiskite iš vandes kylančių rankų - italų skulptoriaus L.Quinno darbo, kuris simbolizuoja klimato pokyčių įtaką mūsų planetai. Skulptūros modelis - menininko sūnus.

Venecijos tiltai - Atodūsių tiltas, kuriuo iš Dožų rūmų į kalėjimą būdavo vedami nuteistieji; Rialto tiltas ir po juo šurmuliuojantis turgus; ir kt. Venecijos tiltai tilteliai:)

Kainos Venecijoje (2018m. kovas)

- Kelionė Lido di Jesolo - Punta Sabbioni - Lido de Jesolo -  autobuso bilietas 6-8Eur (bilietai perkami kioske arba aparate, vairuotojai pagal taisykles bilietų neparduoda);
- Laivas Punta Sabbioni - Vencija - Punta Sabbioni - 15Eur/asm. į abi puses.
- Liftas į Kampanilę - 8Eur/asm.
- Pasiplaukiojimas gondola (daugiausiai 6asmenys) - 80Eur dienos, 100Eur vakaro metu (trukmė 25-30min.)
- Greito maisto užkandis - avižų košė su keptomis jūros gėrybėmis - 6Eur/asm. Nebrangūs ir skanūs pietūs!
- Keptas sumuštinis Rosticceria Gislon užeigoje - 1,80Eur, galite rinktis su ančiuviais ar mėsa. Nebrangu ir sotu. Šioje vietoje rasite ir jūros gėrybių, kitų nebrangių užkandžių. Vieta mėgiama turistų, aktyvi, pietų metų teks pastovėti eilutėje.
- Dienos pietūs centro kavinėse - 8-12Eur/asm. 
- Viešieji Venecijos tualetai - 1.50Eur (kavinėse jais naudositės nemokamai).
- Ledai - kaip Lietuvoje :)

Kelionės įspūdžiais po Veneciją dalinosi Inga (inga@kelioniuatlasas.lt
Kelionės data 2018m. kovo pabaiga


  • "Kelionių atlaso" blogo tekstai ir visos nuotraukos yra mūsų kelionių mintys ir mūsų kelionėse užfiksuotos akimirkos - prašome jų nenaudoti ir platinti tik su nuoroda į mūsų kelionių blogą.
  • Savo bloge rekomenduojame ir aprašome tik tas vietas ir lankytinus objektus, kuriuos matėme ir lankėme mes patys. Tai nėra išsamus šalies, miesto ir jo lankytinų objektų vadovas.
  • Tekste nurodytos kainos yra preliminarios ir gali būti pakitusios (pateikta kelionės data).